הוסף למועדפים
|
הפוך את האתר לדף הבית
|
/
/
קהילת תורת החיים יד בנימין
גרעין נצרת עילית
שיעורי וידאו
קטלוג פירות הישיבה
עם הפנים לעם
רמב'ם לשמיעה
גלריה
אתר השידוכים
בוגרים
תרומות
מוסדות ופעילויות הישיבה
הישיבה מחנכת ושואפת לבנות מכלול של חיים, מעין ממלכה של תורה בזעיר אנפין שכוללת מפעלים שונים בכל תחומי החיים על גווניהם ורבדיהם השונים, על טהרת הקודש וברוח ישראל סבא. בישיבה קיים שילוב בין כל עדות ישראל, כשמנהג אחיד לכולם. גישתו החינוכית של ראש הישיבה, הרב שמואל טל, מלמדת להעלות בכל פינה הקשורה לחיים, נר תמיד של אמונה טהורה ושל בטחון בה', בהצנע לכת ובמסירות נפש גדולה ללימוד התורה, כשכל תחומי חייו של האדם הולכים לפיה ומוארים באורה של התורה.

זוהי רשימה מקוצרת, פרטים נוספים על כל אחד ואחד מהנושאים תוכלו למצוא באתר .
 
הישיבה הגבוהה לבחורים ואברכים
בית מדרש פעיל שקולה של תורה מהדהד בו בכל שעות היממה. הלימוד בעיון בישיבה הוא 'לאסוקי שמעתתא אליבא דהלכתא' - לימוד על מנת להגיע להכרעה הלכתית בסוגיה. התוכניות השונות בבית המדרש מלוּות ע"י צוות מבוגרי הישיבה, אשר מלווה את התלמידים הן בהדרכה לימודית והן בהכוונה רוחנית השקפתית. על פי דרכו של ראש הישיבה, ניתן למצוא בישיבה מקום מרכזי לעבודת ה' ולעבודת המידות בדרך של התבוננות. לפרטים על עבודת ההתבוננות לחץ כאן.
 
כולל הלכה
הכולל בראשות הרב יעקב כהן. כולל ההלכה מכשיר אברכים להיות בקיאים בהלכות הנוגעות לחיי המעשה, על מנת לבנות מודל של אנשים המוכשרים לתת מענה הלכתי. התלמידים ניגשים לבחינות ברבנות הראשית לישראל.
 
ישיבה קטנה לנערים
הישיבה בראשות הרב שמעון שהם. הישיבה הקטנה מגדלת את התלמידים בתורה ובעבודת ה' באופן אמיתי ושלם, תוך כדי פיתוח אישיותם וכוחות הנעורים הטמונים בהם. בנוסף ללימוד ישנו דגש על פיתוח האישיות והכוחות של הבחורים מתוך הבנה ש"יפה תלמוד תורה עם דרך ארץ, שיגיעת שניהם משכחת עוון", ומתוך הכרה בכוחות המיוחדים המופיעים בגיל הנעורים.
 
תלמוד תורה
בראשות הרב הראל ערוסי והרב אליקים צדוק. תלמוד-תורה לבנים תורת-החיים מלמד בשיטת זילברמן, שמעמידה את החזרה והשינון כבסיס הלמידה בכיתות היסודי. התלמוד תורה הינו פנינה חינוכית, ובמבנהו הייחודי מהווה אבן שואבת לילדים מכל ישובי הסביבה.
 
מתוך אהבתו – תנועת קירוב רחוקים
ארגון "מתוך אהבתו" פועל ועוסק בקירוב רחוקים והפצת יהדות ברוח הישיבה. החברים יוצאים למרכזי קניות גדולים ולרחוב, ומפיצים את אוצרות היהדות לכל מי שצמא ומעוניין. כמו כן נערכים ימי עיון וכינוסי "פלטרין של מלך". הארגון נותן מענה לצורך הולך ומתחזק בעם ישראל של התקרבות וחזרה למקורות היהדות.

תכנית לבעלי תשובה
בראשות ר' דוד מירון.  התכנית שמה לעצמה כמטרה לאפשר למעוניינים להיכנס פנימה לעולם היהדות ועבודת ה' באופן בריא ומאוזן, תוך בניית כלים בהלכה וגמרא, לצד עבודת הנפש ופנימיות התורה באור החסידות. כמו כן במקביל הולך ומוקם מכון נפרד לבעלות תשובה.

מדרשת טהר
בראשות ר' זאביק הראל. בדיבוק חברות עם אוירה חמה וחסידית ובחיבוק של קהילה גדולה ותוססת, נותנת טהר בעז"ה את הכוחות לגדול ולצמוח מתוך אהבה, לגלות את האני הפנימי המיוחד בכל אחת ואחת, וללמוד איך להאיר את שבילי ומעגלי החיים העתידיים בהקמת בית, בהשפעה על הסובב אותנו ובקרוב לבבות בעם ישראל.
 
מדרשת טהר הלב
מדרשה לחוזרות בתשובה בראשות הרב רועי אביחי. המדרשה מיועדת לכל מי שבתחילת הדרך או חוזרת לדרך ורוצה להתקרב לה' ולעבודתו ומחפשת הדרכה, הכוונה, משפחה חמה, בית, חברות לדרך, וליווי של צוות מסור, אכפתי ואוהב. למי שמחפשת את ה' ואת דרך ה', בלי קטלוגים של עדות, חוגים ומגזר.
 
בית ספר טהר לבנות
בראשות הגב' עמליה הלל. בית הספר טהר לכיתות א-ח שואף לחנך את הבנות ליראת שמים, אהבת תורה, קיום מצוות מתוך שמחה ועבודה על המידות, בבחינת "כל כבודה בת מלך פנימה". בית הספר שואף למצויינות לימודית ומידותית.
 
בתי הספר לייעוץ תורני
בראשות ר' יהודה לובצקי. בית הספר ליעוץ תורני (מסלול גברים, מסלול נשים), מכשיר יועצים שחושבים ופועלים מתוך גישה המבוססת על עקרונות התורה. הלימודים דו שנתיים מקנים כלים לייעוץ ולטיפול מקצועי. (מוכר לגמול השתלמות).
 
המכללה לאומניות תורת החיים(קולנוע/משחק/מוזיקה)
בראשות שגב כהן. בתי הספר ללימודי תקשורת וקולנוע יהודי היחידים מסוגם בעולם, מכשיר יוצרים על מנת לחבר יהודים לאביהם שבשמים, ולאוצרות החיים היהודיים מעולמה של תורה ומסורת ישראל סבא. הלימודים, כולם על טהרת הקודש, ברמה מקצועית גבוהה, שאינה מתפשרת על קוצו של יוד בהלכה.

מעורבות בקהילה
בחורי הישיבה וקהילת האברכים המתגוררת ביד בנימין מפעילים פרויקטים של מעורבות חברתית כמו תנועות נוער, כולל נוער, התנדבות וחסד, לימוד משותף עם תושבי הישוב ועוד. בוגרי הישיבה מתמקמים במקומות שונים בארץ תורמים רבות לקהילות בהם הם נמצאים הן כיחידים והן בגרעיני התיישבות.   

כל הזכויות שמורות © thc.org.il