הוסף למועדפים
|
הפוך את האתר לדף הבית
|
/
/
קהילת תורת החיים יד בנימין
גרעין נצרת עילית
שיעורי וידאו
קטלוג פירות הישיבה
עם הפנים לעם
רמב'ם לשמיעה
גלריה
אתר השידוכים
בוגרים
תרומות
מסגרות נוספות
כולל הלכה:
כולל ההלכה בישיבה מונה כ-25 בחורים ואברכים. מטרת הכולל היא להכשיר אברכים להיות בקיאים בהלכות הנוגעות לחיי המעשה, על מנת להוות מודל של אנשי תורה המחוברים לכל פרטי התורה והחיים. תלמידי הכולל נבחנים במסלול של "יורה יורה" אחרי שעמלו להבין את הסוגיות החל מהגמרא ועד פוסקי זמננו. צורת הלימוד היא על פי קצב יומי. הכולל לימוד בספרי רבותינו: טור, בית יוסף, דרכי משה, שולחן ערוך ונושאי כליו. במשך השבוע נמסרים לתלמידי הכולל שני שיעורים המועברים על ידי ראש הכולל. השיעורים עוסקים בסיכום הסוגיות שאותם למדו תלמידים, וכן עוסקים בשאלות הקשורות לחומר הנלמד וללבטים המעשיים הקשורים לסוגיות אלו.בכולל ההלכה של ישיבת תורת החיים לומדים כעת הלכות איסור והיתר לקראת בחינות ברבנות הראשית לישראל. בראש כולל ההלכה עומד הרב הלל מרצבך, רב קהילה ביד בנימין. הרב הלל חיבר את הספר 'שירת הים' על הלכות שבת המהווה ספר שימושי בכוללי הלכה ולומדי רבנות.שערי הכולל פתוחים גם למצטרפים חדשים, ניתן לשלוח בקשה עם פרטיכם למייל shirathayam100@gmail.com יש לציין שתכנית זו נלמדת בזמן העיון
 
תכנית הלימוד באמונה:
מידי בוקר מתקיים שיעור קבוע בו לומדים באופן מסודר את ספרי הראשונים העיקריים ביסודות ההשקפה היהודית (כוזרי, חובות הלבבות, אמונות ודעות, ספר העיקרים, דרך ה', מורה נבוכים ועוד), כך שכל תלמיד יכול להיות בקי בדעות הראשונים בנושאים חשובים אלו. השיעור מועבר על ידי הרב אליקים צדוק. 
 
חבורת תנ"ך:
מתקיימת "חבורת תנ"ך" בה לומדים פרק יומי עם חזרות קבועות כדי לרכוש בקיאות כוללת בכל התנ"ך. בדרך זו זכו רבים מבני הישיבה לדעת חלקים נרחבים מהתנ"ך בבקיאות מדהימה.
 
האוירה:
מי שמגיע לישיבה מרגיש באופן מיידי את הגיוון העצום בין התלמידים, מכל שדרות החברה, מכל העדות, ומכל כיווני עולם התורה. גוונים חסידיים, ליטאיים, מוסרנקיים,  הרב קוק, משתלבים יחד בהרמוניה מופלאה, ובהפרייה הדדית קסומה.  בישיבה ישנה פתיחות רבה לכל הדעות, כל אחד הולך בדרכו בצורה ברורה, וחזקה, ויחד עם זאת נותן כבוד ולגיטימציה מלאה לדרכו של חברו. ומבין שבתוך עולם הקדושה, לכל אחד יש מקום לפי עצמיותו ושורש נשמתו. ההפריה ההדדית העצומה הזו יוצרת אוירה של שמחה גדולה, זרימה, ומעל לכל אהבה וחמימות פשוטות, המורגשות היטב באויר.
    
כל הזכויות שמורות © thc.org.il