הוסף למועדפים
|
הפוך את האתר לדף הבית
|
/
/
קהילת תורת החיים יד בנימין
גרעין נצרת עילית
שיעורי וידאו
קטלוג פירות הישיבה
עם הפנים לעם
רמב'ם לשמיעה
גלריה
אתר השידוכים
בוגרים
תרומות
ראש הישיבה
הרב שמואל טל נולד בשנת תשכ"ב בעיר בני ברק.
למד בירושלים בישיבת נתיב מאיר, ואח"כ בישיבת הכותל ובישיבת נצח ישראל אצל הרה"ג מורו ורבו הרב ישראל זאב גוסטמן זצ"ל (אשר זכה ללמוד אצל גדולי ליטא, ושימש כדיין בבית דינו של רשכבה"ג הרב חיים עוזר גרודינסקי זצ"ל, שהיה ביה"ד הגדול של ליטא, וכן היה תלמידו המובהק של ר' שמעון שקופ ולימד בישיבת נצח ישראל בדרכו).
 
בשנת תשמ"ב למד בישיבת מרכז הרב, שירת בצבא, ואחר כך למד בישיבת מעלות התורה אצל הרה"ג שמואל אוירבך שליט"א. הרב הוסמך לרבנות ודיינות, ומספר שנים אחר כך למד בחברותא עם רבו הרה"ג יצחק שלמה זילברמן זצ"ל,ולימים הקים תלמוד תורה בשיטתו. מספר שנים אחר כך למד ושמש כר"ם בכולל ישיבת שעלבים, ולאחר מכן מונה לראש כולל מג"ל בנווה דקלים. הרב הקים את ישיבת תורת החיים בנוה דקלים, וסביבה קבוצת מוסדות חינוך והכשרה מקצועית הצמודים לישיבה. הרב טל רכש השכלה כללית רחבה במקצועות שונים: מדעי הטבע והחיים, היסטוריה,פסיכולוגיה ופילוסופיה.
 
כיום מונים מוסדותיו השוכנים ביד בנימין ישיבה גדולה, כולל אברכים וקהילת אברכים, ישיבה קטנה, תלמוד תורה, מכון לבעלי תשובה, מדרשה לבנות,בי"ס יסודי לבנות, בתי ספר לתקשורת יהודית לבנים ולבנות, ובתי ספר לפסיכולוגיה יהודית לבנים ולבנות.
מוסדות אלה נבנו על פי השקפת הרב בה תורת הישיבה מחוברת בחיבור חי ונושם לכל תחומי החיים המעשיים, כשהכל שואב מתורת בית המדרש. כחלק מפועלו של הרב להעמיד תלמידי חכמים, אנשי תורה, רבנים, אנשי חינוך ועוד, המחוברים לחיי המעשה בפועל, מעודד הרב את אברכיו לעבוד לפרנסתם, וחזונו הוא לשלבם ולהקים עבורם מערכות לימוד ותעסוקה שיוכלו לאפשר להם לשלב בין לימוד תורתם לחיי המעשה. לרב טל קשר מתמיד עם בוגריו הרבים הממוקמים במקומות שונים בארץ הן כיחידים והן בקבוצות, כגון גרעין המשפחות שבנצרת עלית.
 
בישיבת וקהילת תורת החיים ובבית המדרש מתקיים על פי דרכו של הרב שילוב נדיר בין כל עדות ישראל, כשמנהג אחיד לכולם, וכולם מתחתנים זה בזה.
 
מפעלו הגדול של הרב הוא סדרת ספריו "טל חיים", המעוטרים בהסכמות נרחבות של גדולי דורנו, על מסכת שבת (3 כרכים), מסכת ברכות, וספר "טל חיים" על הימים הנוראים, כשבדרך ספרים נוספים שבדרכם לצאת בע"ה לתלמידיו ולציבור הרחב. כמו כן בתפוצה גדולה החוברת "התבוננות", ודיסקים מגוונים עם שיעורי הרב בתחומים שונים (מסילת ישרים, חינוך ילדים ונוער, זוגיות ועוד). כמו כן אפשר למצוא משיעוריו בתחומים השונים לציבור הרחב בערוץ הידברות.
 
שיטת הלימוד אותה מנהיג הרב טל בישיבה מכווננת על מנת להגיע להכרעת הלכתית בסוגיות (אסוקי שמעתתא אליבא דהילכתא), והלימוד בבית המדרש נע מסביב לציר של שיעור כללי שבועי שהרב מעביר. הלימוד בישיבה משולב בעבודת מידות יסודית של כל תלמיד ותלמיד, בדרך ההתבוננות, דרך סלולה לעבודת מידות על פי גדולי רבותנו וגדולי החסידות אותה פיתח הרב לתלמידיו ולציבור.
כל הזכויות שמורות © thc.org.il